Селта и Яго Аспас пребориха Валенсия

Отборът на Селта постигна първа победа през сезона, след като надигра Валенсия с 2:1 на своя стадион в мач от втория кръг на Ла Лига. Над всички на терена беше капитанът на домакините Яго Аспас, който им донесе успеха със своите две попадения.

В 13-ата минута Аспас заобиколи противниковия страж и прати топката в неговата мрежа. В самото начало на втората част обаче Максимилиано Гомес изравни резултата с прецизен шут. В 57-ата минута Аспас отново се разписа, и то директно от пряк свободен удар, като този път голът му се оказа достатъчен за победата.

В следващия кръг Селта гостува на Валядолид, а Валенсия е домакин на новака Уеска.