100 години ски спорт в България

Рома не успя да превъзмогне липсата на Джеко (видео)

Отборите на Верона и Рома завършиха наравно 0:0 на “Маркантонио Бентегоди” в първия си мач от новия сезон в Серия “А”.

Както и се предполагаше, звездата на “вълците” Един Джеко остана на пейката през целия мач в очакване на трансфера си в Ювентус. Римляните превъзхождаха противника си през по-голямата част от мач, но така и не стигнаха до победен гол. Централният нападател на “джалоросите” в този мач Хенрих Мхитарян се представи много слабо и показа, че не се чувства комфортно в тази роля, а дебютиралият за тима Педро Родригес също не успя да се разпише. Адриен Тамезе през първото полувреме и Самуел Ди Кармине през второто удариха по веднъж греда за "мастифите", а Леонардо Спинацола го направи за Рома три минути преди края на редовното време.

След седмица Верона отново ще е домакин, но на Удинезе, а на Рома предстои дерби с Ювентус на “Олимпико”.