Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Чехкиня спря Свитолина в Рим

Двукратната шампионка Елина Свитолина от Украйна отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 1,69 милиона евро.

Поставената под номер 4 победителка в надпреварата през 2017 и 2018 година Свитолина допусна цели 26 непредизвикани грешки и загуби от 12-ата в схемата Маркета Вондроушова (Чехия) с 3:6, 0:6 за 80 минути.

Вондроушова взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а във втората тя изцяло доминираше, за да запише третия си успех срещу тенисистка от топ 10.

Чехкинята пласира 25 печеливши удара в двубоя срещу едва 9 за Свитолина, което се оказа решаващо.
На полуфиналите Вондроушова очаква защитаващата титлата си Каролина Плишкова (Чехия).