Шампионите с три етапни победи и лидерство в рали "Стари столици"

Шампионите на България за миналия сезон Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Skoda Fabia R5 Evo 2) ще нощуват като лидери на колоната в 50-ото юбилейно рали “Стари столици”, след като спечелиха три от четирите скоростни теста днес. Екипажът на Мегапорт записа общо време от 27:29.9 в съботния ден 27:29.9, с което поведоха с 8.3 секунди пред Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов (Mitsubishi Lancer Evo 9). Трети на повече от минута и половина са съотборниците на Атанасов/Ангелов - Георги Янов/Цветан Балджиев (Mitsubishi Lancer Evo 9), които са първи измежду автомобилите извън европейските регулации.

Така след 51.21 състезателни километра в днешния ден се оформят две отделни битки - за първото място между Ангелов и Тодоров, и за бронзовото стъпало на подиума между Янков, Дилян Станков (Булсим, Peugeot 208 R2) и каращия особено силно по двете трасета около родния си град екипаж на Христо Атанасов (Бултранс рали Тим, Citroen С2 R2).

Станков изостава от Янков само с 3.8 сек, а Атанасов има да догонва преславчанина с 0.6 сек.

Ангелов, който в последните шест седмици спечели три последователни състезания от този шампионат и първенството за скоростни планински изкачвания, днес постепенно увеличаваше темпото и скоростта си, постигайки при второто преминаване на бързия етап Тича рекордната за това трасе скорост от 126.4 км/ч.

Дилян Станков води класирането на автомобилите от клас RC4, а Левент Ризов/Добрин Абрашев (Мотоспорт Т-н, Honda Civic Type R) са начело на класирането в RC3. Дебютирящият с Hyundai i20 Купе екипаж на Сашо Стайков/Радослав Кузманов (Шумен Аутоспорт) е най-бърз измежду автомобилите в RC5.