Ново голово шоу на Лийдс (видео)

В сблъсък между два от новаците във Висшата лига Лийдс спечели с 4:3 срещу Фулъм на “Елънд Роуд“. Мач на отбора на Марсело Биелса за втора поредна седмица завършва при този резултат, но този път “белите” бяха победители. На старта на сезона те отстъпиха с 3:4 на шампиона Ливърпул.

Головото шоу започна още в петата минута, когато Хелдер Коща откри резултата в полза на домакините. Митрович изравни от дузпа в 34-ата минута, но дузпа за Лийдс, реализирана от Клих даде аванс на тима на Биелса преди почивката. Бамфорд и Коща направиха 4:1 в първата част на второто полувреме. Фулъм обаче се върна в мача след попадение на Рийд. Митрович отбеляза второто си попадение в мача в 67-ата минута и интригата се запази до последните секунди.
Атаката на Лийдс създаваше опасности при всяка възможност, а партньорството между Бамфорд и Коща бе на високо ниво. В защита обаче тимът има много неща, върху които да работи.
В първия си домакински мач във Висшата лига от 16 години “белите” започнаха отлично. В петата минута Хелдер Коща откри резултата с прекрасен удар от малък ъгъл. Топката се удари в горната греда и отиде в мрежата. Португалецът се разписа още веднъж за 4:1 в 57-ата минута. Бамфорд, който играеше на върха на атаката, пък вкара при единствената реална възможност, която се откри пред него.