Англия

Манчестър Юнайтед се провали на старта (видео)

19 септември 2020 | 21:27 - Обновена
Манчестър Юнайтед започна новия сезон с домакинска загуба от Кристъл Палас. "Червените дяволи" тотално разочароваха с представянето си и отстъпиха с 1:3 на "Олд Трафорд". Лондончани пък изиграха отличен мач и във втори пореден сезон спечелиха гостуването си на този стадион.

Проблемите на отбора на Оле Гунар Солскяер започнаха много рано. Андрос Таунзенд откри резултата още в седмата минута. Гостите пропуснаха няколко възможности преди да поведат с 2:0 в 74-ата минута. Вилфрид Заха се разписа от дузпа, която бе изпълнена два пъти. При първото изпълнение Джордан Аю пропусна. Новото попълнение на Ман Юнайтед Дони ван де Беек влезе в игра в 67-ата минута и отбеляза първия си гол за клуба 10 минути преди края. Попадението обаче не доведе до обрат на домакините, защото Заха отбеляза втория си гол в мача в 84-ата минута.

Отборът на Оле Гунар Солскяер започна с идеята, че ще доминира владеенето на топката. Много бързо обаче гостите показаха на съперника, че не го очаква лесен двубой. Лондончани пресираха успешно, а контратаките им създаваха сериозни проблеми на домакините. В седмата минута Шлуп напредна отляво и с ниско центриране намери отлично Таунзенд, който се оказа непокрит и прати топката в мрежата за 0:1.

“Червените дяволи” опитаха бързо да отговорят, но преобладаваха грешките, които водеха до нови атаки на Палас. Таунзенд пробва още един удар, но той не затрудни Де Хеа. Испанският вратар обаче започна така, както завърши миналия сезон. Той изглеждаше несигурен и в 13-ата минута би близо до това да подари гол на съперника. Линдельоф му върна топката и Де Хеа за малко да се размине с нея и да я остави на Заха.

Ман Юнайтед имаше кратък период в средата на първото полувреме, когато успя да създаде две поредни атаки, но удар на Марсиал бе отклонен и не създаде проблеми на вратаря на гостите. Като цяло “червените дяволи” много трудно създаваха положения, а идеи в атаки липсваха. Кристъл Палас успя да изолира Бруно Фернандеш, който бе далеч от формата, която демонстрира през втората половина на миналия сезон. Погба също се губеше на терена.

Тимът на Солскяер имаше привидно предимство към края на първата част. В 39-ата минута бе отсъдено нарушение пред наказателното поле на лондончани. В същото време чрез ВАР се разглеждаше ситуация за дузпа след падане на Погба. Съдиите гледаха многократно повторение на случилото се, но решението бе, че дузпа няма. Ударът на Фернандеш от фаула пък се отби в стената.

Секунди преди почивката Палас можеше да отбележи втори гол. Заха напредна в половината на съперника, но не успя да преодолее защитата. Атаката се забави, но той намери Аю, който отлично си освободи пространство за удар и стреля, но Де Хеа направи прекрасно спасяване.

На почивката Солскяер пусна в игра Грийнууд на мястото на Джеймс, а очакванията бяха за натиск на домакините. Събитията на терена обаче опровергаха тези прогнози. В първите 15 минути на втората част Кристъл Палас организира няколко добри бързи атаки и пропусна отлични възможности да увеличи аванса си.

След час игра се стигна до най-добрата възможност за Юнайтед в мача. Фосу-Менса центрира, а Грийнууд бе напълно непокрит за удар с глава. Талантът на “червените дяволи” обаче не успя да уцели добре топката и тя мина покрай вратата.

Защитата на домакините не успяваше да се справя с бързите атаки на съперника. В 66-ата минута попадение на Заха бе отменено поради засада. Секунди по-късно на терена се появи новото попълнение на Юнайтед Дони ван де Беек.

Началото на кариерата на нидерландеца на “Олд Трафорд“ не бе особено приятно, защото той видя как Кристъл Палас получава дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Линдельоф и след дълго разглеждане със системата за видеоповторения. Джордан Аю изпълни удара слабо и той бе спасен от Де Хеа. Съдията обаче прецени, че испанецът е бил пред голлинията и нареди дузпата да бъде изпълнена наново. Зад топката застана Заха и той бе точен, удвоявайки преднината на гостите.

В 80-ата минута Ван де Беек ознаменува дебюта си с гол. Защитата на лондончани не успя да изчисти добре топката, тя попадна на крака на нидерландеца и той прецизно я прати във вратата. “Червените дяволи” имаха инициативата за момент и се очакваше традиционния финален натиск, но Кристъл Палас реши, че не е нужно да се подлага на него. Заха реализира втория си гол в мача и до голяма степен подсигури трите точки на Палас.

Одион Игало Одион Игало25 Миши Батшуай23 Миши Батшуай
88' Джеймс Маккарти  Джеймс Маккартиизлиза
Лука Миливойевич  Лука Миливойевичвлиза
85' Уилфред Заха  Уилфред Захагол
Тимъти Фосу-Менсаизлиза Тимъти Фосу-Менса  81' Джордан Аю  Джордан Аюизлиза
Одион Игаловлиза Одион Игало  Миши Батшуай  Миши Батшуайвлиза
Дони ван де Бекгол Дони ван де Бек  80'
75' Джефри Шлуп  Джефри Шлупизлиза
Eberechi Eze  Eberechi Ezeвлиза
74' Уилфред Заха  Уилфред Захадузпа
Пол Погбаизлиза Пол Погба  67'
Дони ван де Беквлиза Дони ван де Бек
Хари Магуайържълт картон Хари Магуайър  64'
Тимъти Фосу-Менсажълт картон Тимъти Фосу-Менса  58'
55' Джоел Уорд  Джоел Уорджълт картон
Даниел Джеймсизлиза Даниел Джеймс  46'
Мейсън Грийнуудвлиза Мейсън Грийнууд
7' Андрос Таунзенд  Андрос Таунзендгол