Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Айнтрахт не успя да прегъне Арминия (видео)

Отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и Арминия (Билефелд) направиха 1:1 в мач от първия кръг на Бундеслигата. И двете попадения паднаха след почивката, като първо Суку даде аванс на гостите, а Андре Силва изравни. Двубоят не се игра пред празни трибуни предвид решението на футболните шефове стадионите да бъдат отворени за 20 процента от капацитета си.
Домакините бяха по-настойчиви през първото полувреме. Тимът владееше топката в 64 процента от времето през първата част. Бас Дост пропусна най-доброто положение за Айнтрахт, след като стреля неточно от въздуха. Гостите имаха своята възможност при корнер в 24-ата минута. Тогава защитата на франкфуртци не се ориентира добре, получи се рикошет и топката срещна гредата.
В 51-вата минута Себио Суку откри в полза на гостите. Той беше изведен сам срещу вратаря и технично насочи в десния ъгъл на вратаря. Домакините отговориха с изравнителен гол 11 минути по-късно. Баст Дост игра с глава на първа греда и продължи за Андре Силва, който взе високата топка и изравни. В последните минути домакините натиснаха и изпуснаха няколко изгодни положения.