Николай Пенчев дебютира за новия си клуб! Любин измъкна точка от Варшава

Националът Николай Пенчев дебютира за новия си клуб Цупрум (Любин) в мач от 2-ия кръг на полската Plus Liga. Пенчев влезе като резерва в третата част при домакинската загуба от гранда ВЕРВА Варшава ОРЛЕН Палива с 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15). В четвъртата част Пенчев отново бе резерва, а в тайбрека Ники Пенчев започна в състава на домакините и завърши двубоя с 4 точки (2 блока, 33% ефективност в атака).

Кубинецът Роланд Хименес (2 блока, 22% ефективност в атака) и Войчех Ференс (1 блок, 38% ефективност в атака, 13% перфектно и 59% позитивно посрещане) записаха по 16 точки за Любин, а Камил Марушчик добави още 14 точки.

За Варшава  Артур Шалпук блесна с 24 точки (1 ас, 4 блока, 50% ефективност в атака, 9% перфектно и 27% позитивно посрещане), Ян Крьол добави още 19 точки (56% ефективност в атака).

ЦУПРУМ (ЛЮБИН) - ВЕРВА ВАРШАВА ОРЛЕН ПАЛИВА 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15)

ЛЮБИН: Мигел Тавареш 5, Роланд Хименес 16, Войчех Ференс 16, Камил Марушчик 14, Давид Гуня 8, Пжемислав Смоленски 5 - Малкош Бартош-либеро (Даниел Оливейра, Адам Лоренц, Мариуш Магнусжевски, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 4, Шимон Якубишак 4)
Старши треньор: МАРСЕЛО ФРОНСКОВЯК
ВАРШАВА: Анхел Тринидад Да Аро 1,  Михал Суперлак 3, Бартош Кволек 17, Артур Шалпук 24, Пьотър Новаковски 8, Анджей Врона 10 - Дамиан Войташек-либеро (Ян Крьол 19, Якуб Коволчик 1, Михал Козловски)
Старши треньор: АНДРЕА АНАСТАЗИ.