Локо (Сф) сгази и Литекс (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) продължава уверено пътя си към efbet Лига. "Железничарите" този път надвиха с 2:0 Литекс в дербито от 7-ия кръг на Втора лига. Илиян Стефанов (25) и Светослав Диков (42) бяха точни за домакините. "Червено-черните" са лидери в първенството с актив от 19 точки, докато ловчанлии останаха пети с 11 точки.

Столичният тим записа шести успех от началото на сезона и за шести път не допусна гол в своята врата, след като Ивайло Василев беше страхотен в 81-ата минута. Именно това показва, че Локомотив се превърна официално в основен конкурент за първите две места в края на сезона.

73 Локомотив (София) - Литекс
Сега следва изключително тежко гостуване на преследвача Кариана (Ерден), който има 16 точки, след като разби Нефтохимик на "Лазур". Тимът на Литекс пък прекъсна серията си от пет мача без поражение в първенството, след като изигра едно много слабо и плахо първо полувреме в столичния квартал "Надежда".
Наставникът на "червено-черните" Иван Колев направи
две  промени от успеха с 3:0
над Добруджа. Младежкият национал Илиян Стефанов се завърна на титулярното си място зад нападателя, а Павел Петков беше другият нов състезател. Двамата замениха Наско Милев и Педро Ферари.
Ивайло Василев бе под рамката на вратата, а Красимир Милошев игра десен защитник. Мартин Василев, Марио Петков и Мики Орачев бяха останалите трима защитници. Владимир Семерджиев и Валентин Николов бяха опорните халфове, докато Александър Александров, Стефанов и Петков действаха зад Светослав Диков.
Живко Желев пък бе
направил три рокади от успеха с 1:0
над Нефтохимик. Християн Петров, Йоан Бауренски и Петър Петров бяха заменили Иван Иванов, Добромир Бонев и Христо Радков. Треньорът заложи на Станислав Нисторов, Мартин Сандов, Хр. Петров, Пламен Николов, Олег Димитров, Бауренски, Борис Тютюков, П. Петров, Радослав Живков, Иван Митрев, Галин Минков.
Домакините, които натрупаха самочувствие напоследък, започнаха по-активно. Далечни удари на Александров и Стефанов не попаднаха в целта. В 20-ата минута вратарят на гостите Нисторов показа добър рефлекс и спря Александров, а след това защитник на Литекс изби пред голлинията.
Няколко минути след това Локомотив поведе. Александров нахлу в наказателното поле, защитник го спря, коженото кълбо попадна в младия Вальо Николов, който технично пое топката и отлично подаде към Стефанов. Плеймейкърът моментално стреля и даде аванс на "червено-черните" с третото си попадение за сезона.
Най-добрият играч на столичани от началото на сезона вече се е разписвал в рамките на седем мача повече, отколкото през миналата кампания, когато вкара два гола в 14 мача.

Активният Стефанов се отличи и с поредна асистенция към Светослав Диков. Това се случи в 42-ата минута, когато Александров майсторски го изведе зад защитата, а той пое топката и намери тарана, който с едно докосване удвои. Голът е четвърти за голмайстора през този сезон.
На почивката Желев беше стреснал своите играчи и пусна Петър Христов, като Литекс започна да играе по-смело. Въпреки това Локомотив беше подреден много добре и на контраатака пропусна да вкара трети гол. Един път топката попадна в мрежата след удар на Диков, който беше изведен отново от празнуващия утре 22 години Стефанов. Това се случи в 57-ата минута, но правилно попадението беше отменено поради засада.
Въпреки направените промени, Литекс стигна до чисто положение чак в 81-ата минута, но Ивайло Василев показа отлична реакция. Петър Христов засече центриране отляво на две метра пред голлинията, но вратарят парира и запази вратата си за пореден път без гол.
Буквално в последната минута пък Иван Митрев бе изгонен за втори жълт картон. Нещо, което беше бурно оспорвано от гостите, но въпреки това съдията Димитър Димитров не промени своето решение. Така играчът пропуска домакинството с Миньор (Перник).
Феновете на Локомотив, които не спряха да подкрепят своите любимци през цялата среща, пуснаха множество димки след почивката. Веднага след срещата пък изпратиха свои играчи с аплодисменти, които показват във всички мачове по-добра игра от противниците си.

Треньорът на Пирин (Благоевград)
Уорън Фийни изгледа срещата от трибуните.
Именно "орлетата" бяха големият фаворит за първата позиция преди старта на кампанията.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛИТЕКС 2:0
1:0 Стефанов (25)
2:0 Диков (42)