100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

И Кьолн падна жертва на развилнелия се Крамарич (видео)

С три гола на Андрей Крамарич тимът на Хофенхайм извоюва инфарктна победа с 3:2 при визитата си на Кьолн в мач от първия кръг на Бундеслигата. Победното попадение падна в добавеното време, след като преди това “козлите” на два пъти бяха изравнявали резултата. С хеттрика си Крамарич повтори постижението на Серж Гнабри от Байерн (Мюнхен) от петъчния двубой срещу Шалке 04. Хърватският национал даже вече има пет гола, след като вкара два и в срещата за Купата на Германия срещу Кемнитцер, спечелена след дузпи.

Още в 4-ата минута гостуващият състав се възползва от грешка на капитана на Кьолн Йонас Хектор и Крамарич беше точен за 1:0. В 22-ата обаче новият централен нападател на Кьолн Себастиан Андерсон изравни след удар с глава - 1:1.

Точно в края на полувремето Хофе пак излезе напред, след като Крамарич реализира от дузпа.

Цяло второ полувреме домакините търсеха начин да изравнят и го сториха в 86-ата, когато Доминик Дрекслер довкара след изстрел в гредата.

Гостите обаче измъкнаха трите точки с ново попадение на хърватския национал - в добавеното време.
В следващия кръг отборът от Зинсхайм посреща Байерн (Мюнхен).