Младата генерация на Дортмунд развинти Борусия (М)

За шеста поредна година отборът на Борусия (Дортмунд) стартира сезона в Бундеслигата с победа. Този път тимът разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:0 пред допуснати само 9300 зрители на “Сигнал Идуна Парк”. Домакините се наложиха след попадения на 17-годишния Джовани Рейна в 35-ата минута и две на 20-годишния Ерлинг Холанд - в 54-ата от дузпа и в 77-ата.  За “жълто-черните” това е втори “чист” успех за седмицата, след като в понеделник надвиха и Дуисбург с 5:0 за Купата на Германия.

Дебют за Дортмунд в елита записаха привлечените това лято Джуд Белингам и Тома Мюние. Англичанинът даже се отчете с асистенция, след като преди това за купата беше вкарал гол. Титуляр за вестфалци беше и Джейдън Санчо, който продължава да е свързван с трансфер в Манчестър Юнайтед. Капитанът Марко Ройс и Юлиан Брант стартираха сред резервите.

Гостите също прибягняха до схема с трима централни защитници. Тъмнокожите нападатели Маркюс Тюрам и Аласан Плеа обаче останаха на пейката за началото.

Срещата започна сравнително равностойно, но нямаше почти никакви положения. Още в 17-ата минута обаче Торган Азар, който действаше като ляв халф-бек в състава на "жълто-черните", напусна заради травма.
Първият изстрел към една от вратите стана факт в 21-вата, когато Холанд засече с глава, но Ян Зомер нямаше никакви проблеми. Три минути по-късно норвежкият голаджия на домакините имаше доста по-добра възможност, но топката беше избита в корнер.
Дортмунд излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато Джио Рейна се възползва от подаване на връстника си Белингам и прониза Зомер с шут по диагонала - 1:0.

Последваха няколко остри влизания и напрежението между футболистите се повиши.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които стигнаха до дузпа. Това се случи в 54-ата минута, когато Рейна падна на земята след единоборство с Рами Бенсебаини. Наложи се намесата на ВАР, след което реферът посочи бялата точка. Холанд беше точен - 2:0.
Минута по-късно Феликс Паслак пропусна да направи 3:0, след като уцели футболист на Борусия (М), който стоеше на голлинията на опразнената врата.

В 57-ата в игра за гостите се появиха заедно Тюрам и Плеа и това донякъде върна тима в играта.
Отборът на Люсиен Фавър обаче спокойно чакаше своя следващ шанс и той дойде в 77-ата минута. Тогава Санчо пробяга половината терен и изведе Холанд, който с левачката се рззписа за 3:0.