Салвио зарадва Бока след дългата пауза

Аржентинският шампион Бока Хуниорс надви с 2:0 парагвайския Либертад при подновяването на Копа Либертадорес. Пред празните трибуни в Асуснсион герой за "генуезците" стана Салвио. Бившият играч на Бенфика и Атлетико (Мадрид) отбеляза и двата гола.
Крилото даде аванс още в 6-ата минута, след като преди това, първо вратарят, а след това и гредата спасиха домакините.

Отново той се разписа в 84-ата минута след подаване на Кардона, който се завърна на "Бомбонера" след престой в Мексико. Веднага след това Барейро от "бяло-черните" остава парагвайците с човек по-малко.
Така Бока Хуниорс записа втори пореден успех в турнира и има актив от 7 точки след три мача в груповата фаза на надпреварата.
Това бе първи официален двубой за "жълто-сините" от 15 март, тъй като ситуацията с Covid-19 в Аржентина е доста сериозна от месеци. Именно поради коронавирус и треньорът Мигел Русо не пътува за Парагвай, след като е под карантина.