Проклятието "Огоста" продължава да тегне над Ботев (Пд) - (видео)

Ботев (Пловдив) отново не победи на стадион "Огоста". Монтана надви "канарчетата" с 3:1 в среща от 6-ия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев (8) изведе "канарчетата" напред в резултата със своя пети гол от началото на сезона, но и този път пловдивчани допуснаха обрат. Билал Бари (26) изравни със своето дебютно попадение, Стефан Цонков (28) направи пълен обрата, а Тони Тасев (82) оформи крайния резултат след нова грешка в защитата на гостите. Това бе първи гол на Тасев в елита в 77 изиграни срещи.

С днешния успех Монтана прекъсна серия от две поредни загуби - 0:4 от Левски и 0:2 срещу Царско село. Пловдивчани продължават да се представят противоречиво, като единствената им победа е в градското дерби срещу Локомотив на старта. След това те редуват загуби и равенства.
Ботев продължава да е един от най-удобните противници на монтанци, които имат 7 победи, 2 равенства и само една загуба от "канарите" на "Огоста" при голова разлика 22:7.
В 8-ата минута пловдивчани поведоха в резултата с петия гол на Атанас Илиев от началото на сезона. "Канарчетата" достигнаха до ъглов удар при разсеяно действие на Благой Макенджиев, който позволи топката да отскочи пред крака му, след като негов съотборник бе играл последен с нея. С изпълнението на ъгловия удар се нагърби Тодор Неделев, който центрира остро, а Атанас Илиев с глава между Димитър Илиев и Стефан Цонков насочи неспасяемо топката във вратата.
Монтана отговори с удар с глава на Билал Бари, който прелетя застрашително над напречната греда. В 15-ата минута домакините разгърнаха чудесна атака през левия фланг, завършила с центриране на Николай Минков в наказателното поле. Там Тони Тасев се освободи от защитата в жълто-черно и протегна крак. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Минков нагласи топката на десния си крак и стреля към далечния ъгъл. Станислав Работов отклони кълбото, което се отби в горната греда и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута пасивът на Монтана беше заличен с дебютен гол на Билал Бари. Нападателят на домакините влезе остро в наказателното поле и с рязък финт остави Станислав Работов на едно място. Последва мощен шут в близкия ъгъл, който Аргилашки не успя да отрази. Само секунди по-късно Монтана поведе в резултата след груба грешка в защитата на "канарчетата". Гостите показаха слаба подредба в отбрана и прекалено голяма статичност при центриране на Минков, което Стефан Цонков засече с глава във вратата.
Изнервен от случващото се на терена, наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи две смени още в 34-ата минута. В игра се появиха Станислав Шопов и Антонио Вутов на мястото на Станислав Работов и Мишел Еспиноза. В 37-ата минута Ботев се размина с това да инкасира трети гол. Тони Тасев проби по левия фланг, нахлу към наказателното поле, след което подаде вдясно към свободния Сергей Георгиев. Нападателят, овладя и стреля, но Аргилашки излезе предвидливо и блокира удара.

В началото на второто полувреме Димитър Тонев влезе в игра на мястото на Лъчезар Балтанов. В 56-ата минута Сергей Георгиев стреля опасно покрай вратата след заучено изпълнение на фаул. В 63-ата минута Макенджиев плонжира, за да блокира удар на Вутов в долния десен ъгъл. В 69-ата минута Аргилашки улови силен удар на Балджийски, попаднал в обсега на вратаря.

В 82-ата минута сякаш всичко в този двубой приключи с третия гол във вратата на Ботев (Пловдив). Тони Тасев получи топката срещу Виктор Генев, справи се с бранителя на "канарчетата", но Иван Бандаловски се притече на помощ на своя съотборник. Бандата блокира първия шут на Тасев, но крилото се ориентира по-добре в ситуацията и насочи втория си удар във вратата на Аргилашки.
В добавеното време на мача Антонио Вутов си изпроси глупав втори жълт и респективно червен картон за нарушение в половината на монтана, което предреши успеха за монтанци.

МОНТАНА - БОТЕВ 3:1