efbet Лига

Даниел Генов се развихри и донесе успех за Ботев (Враца) над Царско село (видео+галерия)

18 септември 2020 | 20:36 - Обновена
Oтборът на Ботев (Враца) постигна успех с 2:1 над Царско село в сблъсък от шестия кръг на efbet Лига. В герой за гостите се превърна Даниел Генов, който заби и двете попадения в мрежата на "царете", които успяха да върнат един гол чрез Мартин Кавдански, но "зелените" задържаха преднината си и прекъснаха серията на тима на Любослав Пенев от пет мача без поражение.

Първата интересна ситуация се откри още в третата минута, когато Борис Галчев центрира от корнер, а Родригес отправи удар, но кълбото премина над вратата. В 12-ата минута централният нападател на "царете" Мирослав Будинов получи добра възможност да стреля, но опитният футболист не успя да отправи точен изстрел към вратата на гостите от Враца.

В 35-ата минута Ивайло Марков проби добре отляво, след което центрира по земя към Сисе, който стреля, но отново неточно.
Две минути по-късно гостите стигнаха до първото попадение в срещата. Владислав Узунов изведе майсторски на голова позиция звездата на Ботев Даниел Генов, който без проблем вкара поредния си гол от началото на сезона в efbet Лига. Интересен факт е, че това бе първият допуснат гол на столичани от началото на сезона.
Секунди преди края на първата част Генов направо отличен пробив, който завърши с подаване в наказателното поле към Петър Атанасов, но защитата на Царско село се справи.

Само минута след подновяването на играта домакините бяха изключително близо до изравнителното попадение. Oт чиста позиция Мирослав Будинов прати топката встрани от вратата.

В 56-ата минута Даниел Генов отново бе точен, атакуващият футболист на Ботев отбеляза с техничен удар от границата на наказателното поле.
В 65-ата минута домакините намалиха резултата. Централният бранител Мартин Кавдански вкара гол, след като Хулио Родригес стреля с глава, топката се отби в гредата и попадна в Кавдански, който от близка дистанция не пропусна да се разпише.
В 77-ата минута Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле, но бранител на "червените" не успя да засече добре центрирането на опитния халф.

До края на срещата "царете" опитаха всичко, за да стигнат до точката, но защитата на Ботев се справи и гостите от Враца си тръгнаха с трите точки.
В следващия кръг Царско село гостува на Славия, а футболистите на Антони Здравков приемат Монтана.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2

0:1 Генов (37)
0:2 Генов (56)
1:2 Кавдански (65)

Стартови състави:

Царско село: 30. Пласид, 3. Кавдански, 4. Марков, 7. Мечев, 9. Будинов, 10. Галчев, 14. Васев, 20. Божинов, 25. Дилан, 44. Родригес, 93. Сисе
Ст. треньор: Любослав Пенев

Ботев (Враца): 33. Костов, 24. Н’Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев, 23. Узунов, 9. Генов, 14. Буров, 18. Миланов, 8. Лагоа, 10. Атанасов. 88. Том

Мохамед Брахими Мохамед Брахими22 Даниел Гаджев6 Даниел Гаджев
90' Петър Атанасов  Петър Атанасовизлиза
Васил Добрев  Васил Добреввлиза
Даниел Генов  Даниел Геновжълт картон
84' Педро Лагоа  Педро Лагоаизлиза
Даниел Гаджев  Даниел Гаджеввлиза
Симеон Мечевизлиза Симеон Мечев  81'
Антонио Георгиеввлиза Антонио Георгиев
Ивайло Марковизлиза Ивайло Марков
Мохамед Брахимивлиза Мохамед Брахими
77' Петър Атанасов  Петър Атанасовжълт картон
74' Аласан Н'Диайе  Аласан Н'Диайежълт картон
69' Владислав Узунов  Владислав Узуновизлиза
Юлиан Ненов  Юлиан Неноввлиза
Том  Томизлиза
Христо Златински  Христо Златинскивлиза
Мартин Кавданскигол Мартин Кавдански  65'
56' Даниел Генов  Даниел Геновгол
Салиф Сисеизлиза Салиф Сисе  46'
Емануил Маневвлиза Емануил Манев
Божидар Васевизлиза Божидар Васев
Андерсон Кордейравлиза Андерсон Кордейра
37' Даниел Генов  Даниел Геновгол