Уникално зрелище в Лига Европа! 12 гола, червени картони и дузпи в един мач

Отборите на Бачка Топола и ФКСБ изиграха мач за историята. Двата тима се изправиха в сблъсък от 2-ия предварителен кръг на Лига Европа, но никой не можеше и да предположи какво ще се случи. Срещата бе изпълнена с драма - общо 12 гола, 2 червени картона за сърбите, обрати в резултата, а накрая победителят трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи след 4:4 в редовното време и 6:6 след продълженията. Там румънците показаха по-здрави нарви и се наложиха с 5:4 точни изстрела от бялата точка.

Домакините от Бачка Топола набързо взеха преднина от 2 гола след точни изстрели на Миличевич в 11-ата и Дуронич в 14-ата минута.

В 25-ата минута Коман върна един гол за гостите за 2:1.

В 44-ата минута сърбите останаха с човек по-малко на терена, след като Понйевич бе изгонен с червен картон.

В началото на втората част ФКСБ стигна и до изравняване на резултата с попадение на Ман в 50-ата минута, но радостта им бе кратка и в 51-ата минута Антонич отново изведе Бачка Топола напред за 3:2.

В 63-ата минута гостите отново изравниха с втори гол на Ман от дузпа.

Поредната драма в мача настъпи в добавеното време, когато за две минути паднаха нови два гола в двете врати. Първо Йон си вкара автогол и за пръв път в мача гостите излязоха напред в резултата, но веднага след това Томанович бе точен за 4:4 и прати срещата в продължения.

В 103-ата минута сърбите останаха с 9 човека на терена, след като и Силаджи бе изгонен, а в 105-ата минута Ман оформи своя хеттрик за 4:5.

В този момент изглеждаше, че везните вече клонят в полза на гостите, но играчите на Бачка Топола не се предадоха и отново изравниха само минута по-късно чрез Тумбашевич.

Румънците продължиха да търсят победата и в 108-ата минута Петре направи резултата 5:6. И това обаче не бе достатъчно, за да се поздравят с победата и в 117-ата минута Томанович вкара за 6:6.

За да бъде драмата пълна, победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там гостите най-накрая сломиха съпротивата на своя съперник и с 5:4 точни удара успяха да стигнат до победата.

Така ФКСБ успя да се добере до 3-ия предварителен кръг на Лига Европа, където ще има за съперник Слован (Либерец).