Сент Етиен с 3 от 3 в Лига 1

Отборът на Сент Етиен продължава със силното си представяне през новия сезон в Лига 1. Момчетата на треньора Клод Пюел записаха трета поредна победа, след успех с 2:0 като гост над Марсилия в отложен двубой от първия кръг и стоят уверено начело във временното класиране с пълен актив от 9 точки.

Нещо повече - "зелените" нямат допуснат гол във вратата си, като са отбелязали шест. Любопитното е, че и трите им победи досега - над Лориен, Страсбург и Марсилия са постигнати с резултат 2:0.

Сент Етиен нанесе ранен удар на "Велодром", след като Ромен Амума откри още в шестата минута, засичайки топката след подаване в наказателното поле.

Марсилия опита всичко по силите си да обърне негативния развой на мача, но получи втори гол четвърт час преди края, когато Денис Буанга завърши една остра контраатака, като успя да порази мрежата с удар между трима играчи на домакините.

Така Марсилия остана осми с шест точки, като прекъсна победната си серия.