Волфсбург разби екзекутора на Славия

Отборът на Волфсбург постигна разгромна победа с 4:0 като гост на албанския Кукеси в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

В 21-ата минута след неуспешно изчистване на топката от противников играч топката стигна до Ваут Вегхорст, който я прати в мрежата за 1:0 в полза на своя тим. В 33-ата вратарят на домакините не изби добре топката след центриране и така Максенс Лакроа успя да удвои преднината на “вълците”. Само две минути по-късно Коен Кастеелс запази мрежата си суха, след като спаси удара на Едуарт Рока от бялата точка. В 74-ата Вегхорст се разписа за втори път в мача, а в 89-ата Адмир Мехмеди оформи крайното 4:0 за гостите. Така Кукеси, който отстрани българския Славия в миналия кръг, отпада от турнира, а следващият противник на Волфсбург в него е украинският Десна.

Междувременно, португалският Рио Аве надделя при визитата си на босненския Борац (Баня Лука) с 2:0. Португалците победиха след две попадения в последните минути на срещата. Тарантини беше точен в 90-ата, а в 96-ата Никола Жамбор също се отчете с гол. Така Рио Аве ще има трудно изпитание след седмица, когато ще гостува на Бешикташ в Истанбул.
В друга среща от кръга Колос (Коваливка) успя да изненада гръцкия Арис и да го победи с 2:1 като гост. Андрий Богданов откри резултата за украинците в 47-ата минута, преди Бруно Гама да изравни за домакините в 55-ата. В 62-ата обаче Денис Антюх вкара победния гол за Колос, който го очаква мач с хърватския Риека в следващия кръг.