Терорът на БАТЕ приключи! Походът на ЦСКА-София в Европа продължава (видео+галерия)

Кошмарното представяне на българските отбори срещу БАТЕ приключи! Това стана факт след трудна, но сладка победа на ЦСКА-София с 2:0 над беларуския тим в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Резултата откри Али Соу в 44-ата минута, а в 95-ата Греъм Кери сложи точка на спора с второ попадение, изпращайки червените в следващия етап на надпреварата, където те ще са домакини на Б 36 от Фарьорските острови.

Успехът обаче не дойде никак лесно. При 0:0 в 33-ата минута Настич изпусна дузпа, а на два пъти и напречната греда спаси българския тим.

В 11-ката на черевните отново стартира левият бек Жеферсон, който игра като вътрешен халф до новото попълнение Юга. Пред тях пък започна Санкаре за сметка на Тиаго и Белтраме.

Българският тим започна по-активно в началото, но беларусите изравниха играта към 10-ата минута. Именно тогава БАТЕ отправи и първия точен удар по посока на една от двете врати, но шутът на Нехайчик не затрудни Бусато.
В 25-ата минута Скавиш изведе Вилумсон сам срещу Бусато, но стражът на червените, който изигра изключителен мач, излезе отлично и спаси шута на халфа.
51 ЦСКА-София - БАТЕ Борисов
В 33-ата минута Скавиш нацели напречната греда след като засече с глава центриране отляво. Вилумсон опита да направи добавка, а стражът на червените не прецени добре ситуацията и го удари с юмрук в главата. Реферът посочи бялата точка, но Бусато се реваншира и хвана дузпата, изпълнена от Милич.
Така се стигна до 44-ата минута, в която ЦСКА-София откри резултата. Йомов получи пас отляво, финтира бранител и отправи много опасен фалцов шут с десния крак. Шчербетски успя да избие, но Соу вкара с добавка от 5-6 метра в празната врата.

Десет минути след почивката Енрике дриблира отляво и шутира по земя, но Шчербитски спаси. В 63-ата минута и Санкаре отправи бомбен изстрел, който профуча покрай дясната греда.

Последваха силни минути на БАТЕ, който взе инициативата и до края на срещата атакуваше по-опасно, но все пак отбраната на червените не допусна попадение.

В 67-ата минута напречната напречната греда отново спаси българския тим след топовен шут извън наказателното поле на Скавиш, за което спомогна и добрата намеса на Бусато, успял да закачи леко топката.

Последваха още няколко опасни разбърквания пред Бусато, но за щастие те не завършиха с точен изстрел.
В заключителните секунди на срещата ЦСКА-София вкара втори гол. Беларусите получиха право да изпълнят фаул на централната линия, Настич центрира лошо, а след това отказа да гони избитата от червен футболист топка. Така резервата Греъм Кери първи достигна до нея, дриблира около 30 метра и вкара в празната врата за крайното 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ - БАТЕ 2:0