Мидтиланд с Краев разгроми Йънг Бойс и се доближи до групите на ШЛ (видео)

Датският първенец Мидтиланд си осигури участие в плейофната фаза на Шампионската лига. Това стана с убедителен домакински успех с 3:0 над Йънг Бойс в мач от третия квалификационен кръг на турнира. Титуляр за победителите беше родният национал Божидар Краев, който остана на терена до 62-ата минута.

И трите гола паднаха след почивката. В 51-ата минута Жордан Льофор от състава на гостите имаше лошия късмет да си отбележи автогол след центриране от фаул. Точно 10 минути по-късно Паулиньо центрира коварно, топката се отби в напречната греда, а Сори Каба я подаде на Андерс Дрейер, който удвои преднината на домакините. Точно след гола Краев беше заменен от доскорошния футболист на Селта - Пьоне Систо. Крайното 3:0 оформи Ауер Мабил в 84-ата минута. Той беше изведен сам срещу противниковия вратар, който спаси първия му удар, но не и добавката.

На последното стъпало преди групите на ШЛ Мидтиланд ще има трудната задача да отстрани Славия (Прага) в два мача.