Омония изхвърли Цървена звезда от ШЛ след груба грешка на Милан Борян и изпълнение на дузпи (видео)

Кипърският първенец Омония отстрани сръбския шампион Цървена звезда в мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, който се изигра в Никозия. Двубоят завърши 1:1 в редовното време и продълженията. Така изпълнение на дузпи реши крайния победител в сблъсъка и това беше тимът на домакините.

Омония откри резултата в 31-ата минута, благодарение на лоша намеса на Милан Борян, довела до куриозен гол в неговата врата. При центриране от корнер бившият страж на Лудогорец боксира топката в страничната греда, след което тя се отби в рамото на Михаел Люфтнер и влетя в във мрежата на канадеца за 1:0. В 45-ата минута Мирко Иванич все пак изравни за “звездашите”, засичайки с глава центриране на Ел Фарду Бен.

До края на мача обаче нов гол не падна и така се стигна до лотарията на дузпите. Там бившият играч на Левски Жорди Гомес вкара първата дузпа за кипърците, а неговите съотборници отбелязаха другите три дузпи на Омония. Цървена Звезда пък реализира първите си две дузпи, но при третата и четвъртата противниковият вратар Фабиано спаси ударите. Така домакините победиха с 4:2 при дузпите и общ резултат 5:3, което ги класира за плейофите на турнира, където ги очаква Олимпиакос. Западните ни съседи пък ще продължат участието си в Лига Европа.