Димитров размаза Нишиока за 55 минути и се класира за третия кръг в Рим

Григор Димитров записа нова чудесна двусетова победа при участието си на "Мастърс" турнира на червени кортове в Рим. Българинът премина като валяк през 50-ия в света японец Йошихито Нишиока с 6:1, 6:0 за само 55 минути, прекарани на корта, и достигна до третия кръг на надпреварата.

Там го чака италианският топталант Яник Синер, който по-рано днес отстрани третия поставен в схемата Стефанос Циципас с 2:1 сета. Димитров беше почти безупречен на първи сервис - спечели 23 от 24-те точки при първо подаване, а на ретур също се справяше чудесно и успя да осъществи 5 пробива от 8 възможности срещу сервиса на опонента си. Първата ни ракета подходи изключително агресивно срещу съперника си и успяваше да води почти всяко едно разиграване, като по този начин принуждаваше японеца да се отбранява.

ПЪРВИ СЕТ:

Димитров започна срещата с двойна грешка, но след това се реваншира с три поредни чудесни сервиса, които му помогнаха да спечели откриващото си подаване на 15. Нишиока срещна проблеми в своя сервис гейм и първата ни ракета получи преднина от 0:30 след двойна грешка от ракетата на японеца. Чудесен ретур на Григор му осигури три възможности за пробив, а той дойде още при първия шанс - 2:0 за Димитров след пробив на нула.
Българинът продължи с добрата си игра и в следващото си подаване, възползвайки се също така от чести грешки на японеца, за да поведе с 3:0 гейма в първия сет след гейм на 15. Нишиока продължаваше да трупа непредизвикани грешки на своя актив и отново трябваше да се спасява от изоставане от 0:30 на свое подаване. Димитров достигна до две брейк точки след изумителен форхенд уинър, а след това се възползва от нова грешка на Нишиока, за да поведе с два пробива преднина - 4:0. Григор отново даде само една точка на опонента си на своя сервис гейм, затваряйки го на 15 за 5:0.

Нишиока поведе с 30:0 в своето подаване, но Григор реагира с два мълниеносни уинъра, за да изравни точките. Димитров достигна до сетбол, но японецът извади късмет с топка на линията и неутрализира шанса на българина. Гришо все пак достигна до още една възможност, но Нишиока се спаси чрез добър сервис. Нови два грешни ретура на българина осигуриха първия гейм на сметката на японеца - 5:1. Димитров безпроблемно достигна до три сетбола на свой начален удар, като успя да затвори първия сет след печелившо воле - 6:1.

ВТОРИ СЕТ:

Григор започна по чудесен начин и втория сет, взимайки предимство от 30:0 на сервиса на опонента си. Брилянтен бехкенд по правата даде три шанса на първата ни ракета за пробив. Нишиока отрази първия брейкбол с чудесен печеливш удар от форхенд, но допусна пробив в следващата точка - 1:0 за Димитров.

Българинът не спираше да доминира на корта, повеждайки с 40:0 на свой сервис, но японецът показа характер и изравни точките след няколко грешки на Гришо. Димитров все пак си осигури предимство след сгрешен ретур на Нишиока. Втора двойна грешка в гейма на Григор обаче отново върна паритета в точките, но все пак нашенецът премина през теста и спечели подаването си на 40.

Нишиока изпусна нервите си и хвърли ракетата, след като отново допусна изоставане от 0:30, но след това се реабилитира и спечели следващите три точки, за да си осигури геймбол. Непредизвикана грешка от ракетата му обаче изравни точките, а след това негов удар излезе в аут след контакт с филето и Григор получи нова точка за пробив. Перфектен ретур на Гришо му даде увереност за нов печеливш удар, с който направи резултата в сета 3:0.Image
Нишиока се пробуди в следващия гейм и достигна до първата си точка за пробив, след като се възползва от грешка на Димитров, но пресили един от ударите си и така не успя да запише първия си гейм във втория сет. Сервис геймът на Димитров се завърза, но той все пак успя да се справи с предизвикателството и се измъкна след чудесен начален удар по диагонала за 4:0.

В следващия гейм Нишиока тотално се предаде, което позволи на Димитров да реализира пробив и да сервира за победата - 5:0. Григор затвори последния си сервис гейм на нула и по този начин приключи сета с “геврек” за 6:0.