Котел ще бъде домакин на колокритериум "Г. С. Раковски"

Котел ще бъде домакин на надпреварата по колоездене колокритериум "Г. С. Раковски" на 19 септември. съобщиха от пресцентъра на общината.

Стартът на състезанието ще бъде от 12 ч. пред храм "Света Троица" в Котел. Обиколката започва с участието на колоездачи любители и деца, като поетапно се стигне до най-големите, в които ще участват елитните състезатели и ветераните. Състезанието е включено в националния календар на българската федерация по колоездене и носи точки за националната ранг листа.

Дължината на една обиколка е 1800 м; класирането ще бъде по финален спринт, като се прави класиране на всяка отделна възрастова група.

Програмата на състезанието започва от 11 часа с получаване на номера и техническа конференция; 12 ч. - старт - любители и деца - 3 обиколки; старт - момчета младша и старша възраст и момичета - 6 обиколки; старт - юноши младша, мастърс над 50 г. и девойки - 10 обиколки; старт - юноши старша, мъже и мастърс до 50 г. - 20 обиколки. Награждаването на победителите ще бъде веднага след финала, като наградите включват купи, медали и парични награди.

По думите на кмета Коста Каранашев спортното събитие не противоречи на противоепидемичните мерки срещу коронавируса и ще донесе на хората положителни емоции и интерес към този спорт сред подрастващите. Предвижда се състезанието да прерасне в национален мащаб, част от програмата за честването на 200 г. от рождението на Георги Раковски.