Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Интер вкара 5 в първата си контрола (видео)

Интер разгроми с 5:0 швейцарския Лугано в първата си предсезонна проверка. "Нерадзурите" играха при закрити врати в Пинетина, а дебют за отбора на Антонио Конте направи новото попълнение Ашраф Хакими. През първото полувреме в атака действаха Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес, а Ромелу Лукаку влезе след почивката, когато Конте пусна изцяло различен състав.

Резултата откри Далберт в 4-ата минута, в 36-ата Кечкеш от Лугано си вкара автогол, а след това Каутаро Мартинес заби две попадения в рамките на 5 минути. Малко след началото на втората част Лукаку беше точен от дузпа за крайното 5:0.
Първи минути с екипа на Интер записа и Александър Коларов, а в игра влязоха и завърналите се Иван Перишич и Раджа Наинголан.

Лошата новина за Конте е контузията на Николо Барела, но по първоначални информации тя не е сериозна.

Интер (първо полувреме): Ханданович; Бастони, Ранокия, Шкриняр; Хакими, Барела (20 - Агуме), Сенси, Галярдини; Далберт; А. Санчес, Л. Мартинес
Интер (второ полувреме): Раду; Д'Амброзио, Де Фрай, Коларов; А. Йънг, Наинголан, Брозович, Перишич; Ериксен; Лукаку, Салседо