Динамо (К) се справи с АЗ Алкмаар след силно второ полувреме (видео)

Динамо (Киев) се класира за плейофите в Шампионската лига, след като елиминира АЗ Алкмаар. На Олимпийския стадион в украинската столица отборът на Мирча Луческу се наложи с 2:0 и чака победителя от двойката Гент - Рапид (Виена).

Срещата беше равностойна през първото полувреме, а гостите от Нидерландия на нколко пъти застрашиха вратата, пазена от Георгий Бущан. Най-чистото положение за АЗ пропусна Теун Коопмайнерс.
Динамовци действаха предпазливо, но веднага след почивката се възползваха от груба грешка при изнасянето на топката и поведоха в резултата. Точен беше националът на Люксембург Жерсон Родригес след подаване на Виталий Буялский.

Домакините можеха да решат всичко в следващите минути, но интригата се запази. Малко преди края на редовното време Томаш Кенджора центрира, вратарят на АЗ Марко Бизот не се намеси добре и Микола Шапаренко покачи на 2:0. В последните секунди последователно Дани де Вит и Майрон Боаду от гостите нацелиха гредите.