Силно представяне на Академик (София) при девойки старша възраст на държавното първенство

Три златни и един бронзов медал спечелиха състезателките на клуб Академик (София) на завършилата в зала "София" надпревара при девойките старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Б". Шампион в многобоя, който беше формиран от изпълнението на съчетанията с въже и лента, стана Анелия Войцехович (Академик) със сбор от 26.550 точки. Сребърното отличие заслужи Изабела Златанова от Левски с 24.675 точки, а трета се нареди Алегра Чеперигова от Тракия (Пловдив) с 24.625 точки.

Общо в надпреварата участие взеха 100 гимнастички. В отборната надпревара титлата спечели първият тим на клуб Академик с 48.766 точки. В подреждането следват Велбъжд първи отбор и Тракия (Пловдив) втори отбор.

На финалите на отделните уреди шампионка на въже стана Магдалена Петкова от Тракия, а на лента златото взе Анелия Войцехович от Академик.

Снимка: facebook.com/clubakademik