Историческа победа за Страхил Попов и компания (видео)

Абсолютният дебютант в турския елит Хатайспор поднесе голямата изненада в първия кръг от новия сезон. Отборът на Страхил Попов повали с 2:0 шампиона Истанбул Башакшехир и даде да се разбере, че има по-сериозни амбиции от това да се бори за оцеляване.

Попов беше титуляр и игра цял мач за домакините. Българският национал се справи отлично със задачите си в дефанзивен план. В състава на Истанбул Башакшехир личаха имената на звезди като Мартин Шкъртел и Демба Ба, но тимът направи слаб мач и отправи само два удара в очертанията на противниковата врата.
Резултата откри Селим Илгаз в 36-ата минута. Французинът получи извеждащ пас от бившия нападател на Манчестър Юнайтед Маме Бирам Диуф, преодоля вратаря Мерт Гюнок и прати топката в мрежата.

След почивката натискът на гостите не доведе до гол, а в добавеното време Елдер Барбоса с голяма доза шанс прокара кълбото под плонжа на Мерт Гюнок и затвърди историческия успех на Хатайспор.