Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Зенит отново излезе начело, Костадинов с цял мач срещу шампиона (видео)

Шампионът Зенит се върна на върха в класирането на руското първенство, след като в двубой от 7-ия кръг се наложи с 3:1 над Арсенал (Тула). Андрей Мостовой, Артьом Дзюба и Магомед Оздоев бяха точни за тима на Сергей Семак, а Юрий Ковальов вкара единственото попадение за гостите. Българският национал Георги Костадинов стартира като титуляр за Арсенал и остана на терена през всичките 90 минути.

Отборът от Тула можеше да поведе в самото начало, но Кингс Кангва шутира на сантиметри от гредата. Зенит отговори с пропуск на Сердар Азмун след центриране на Малком и удар с глава. Деян Ловрен също имаше шанс да открие резултата, но стреля неточно.
В 25-ата минута Даниил Круговой нанесе плътен удар с левия крак, Артур Нигматулин изби, но топката се оказа на пътя на Мостовой и той не сбърка. Само шест минути по-късно Малком подаде на Дзюба, който замахна и залъга вратаря на гостите, а след това технично стреля в долния десен ъгъл - 2:0.

Арсенал не се отказа да преследва поне равеенството. Малко след началото на второто полувреме силен удар на Валерий Громко принуди Михаил Кержаков да се намесва решително. След час игра резервата Артьом Сокол комбинира с Ковальов, чийто фалцов изстрел от границата на наказателното поле изненада стража на Зенит и интригата отново бе налице.

При този резултат гостите организираха няколко много добри атаки и нямаше да е незаслужено, ако бяха изравнили. В края на двубоя Арсенал рискува и прати повече хора в предни позиции, а Зенит се възползва. При една контра в 8-ата минута Юрий Жирков намери непокрития Оздоев и той сложи точка на спора.
Питерци събраха 16 точки - с една повече от Сочи на Ивелин Попов. Арсенал има само един успеха от старта на сезона и се намира на 13-о място в класирането.