Уулвърхамптън отказа Шефилд Юнайтед за 6 минути (видео)

Уулвърхамптън започна кампанията си в Премиър лийг по най-добрия начин. Отборът на Нуно Еспирито Санто спечели с 2:0 гостуването си на Шефилд Юнайтед и даде заявка, че и тази година ще е сериозен фактор. Двете попадения за "вълците" вкараха Раул Хименес и Ромен Саис още до 6-ата минута.

През второто полувреме гостите намалиха темпото и се задоволиха с това да бранят преднината си. "Остриетата" пък не не показаха почти нищо в атака и закономерно отстъпиха.
Шефилд Юнайтед впечатли през миналия сезон и дори беше в битката за участие в Лига Европа, но в края на кампанията записа серия от лоши резултати и финишира на 9-о място. Уулвърхамптън опита от вкуса на европейския футбол, но беше спрян на 1/4-финалите в ЛЕ от бъдещия победител в турнира Севиля. В Премиър лийг "вълците" завършиха 7-и и амбициите са да не отстъпват от вече завоюваните позиции.

След като Дийн Хендерсън се завърна в Манчестър Юнайтед, Шефилд Юнайтед си върна Аарън Рамсдейл от изпадналия Борнемут и талантливият страж застана под рамката. Той бе единственото ново попълнение, на което Крис Уайлдър гласува доверие от първата минута. Сред резервите останаха Оливър Бърк и Итън Ампаду.

За Уулвс титуляр бе привлеченият от Лион защитник Марсал. Атаката водеше Раул Хименес, а по двата фланга му помагаха Педро Нето и Даниел Поденсе. Изненадващо беше, че сред стартовите 11 ги нямаше Рубен Невеш и Диого Жота.
Гостите направиха впечатляващо начало на мача и в 3-ата минута вече имаха аванс. Поденсе се справи с Джон Лундстрам и центрира на крака на Хименес, който безкомпромисно засече топката под гредата. След още три минути "вълците" отново ликуваха. Нето изпълни корнер, а Ромен Саис надскочи защитниците на Шефилд Юнайтед и с глава покачи на 2:0.
"Вълците" никога не бяха вкарвали два толкова бързи гола в Премиър лийг, а през миналия сезон изгубиха само 4 точки от водеща позиция и това показваше колко трудна е задачата на домакините. Джон Флек отправи хубав изстрел от фаул, но Руи Патрисио внимаваше. Уулвърхамптън вече действаше с повече мисъл за защитата, но контрите на тима бяха все така опасни. В 27-ата минута Нето и Хименес си размениха подавания, но последният пас на португалеца дойде малко дълъг за голмайстора на гостите.
До почивката Шефилд Юнайтед създаде само едно чисто положение, пропуснато от Оливър Макбърни. "Остриетата" нямаха никакви идеи в атака и не се виждаше как могат да измълнат нещо от мача.
Те все пак можеха да направят мача по-интересен, но в 51-ата минута гредата спря Джон Флек. Секунди по-късно Саис беше близо до втория си гол в мача, но топката мина встрани от целта. В 58-ата минута "остриетата" още веднъж имаха шанс да застрашат вратата на Уулвърхамптън, но Били Шарп песили пас към Лундстрам.
Това бяха силните минути на домакините и до края положенията, доколкото ги имаше, бяха пред тяхната врата. Дълбоко в добавеното време Били Шарп пропусна да вкара почетен гол за Шефилд Юнайтед. Той преодоля Руи Патрисио, но Саис изчисти от голлинията.