Берое дрънна закъсалия тим на Славия и се залепи плътно зад Лудогорец (видео+галерия)

Берое спечели с 2:0 гостуването си на Славия в столицата. Алюн Фол откри резултата за "зелените" в 18-ата минута, а малко след почивката Христо Попадийн си вкара автогол. Така отборът от Стара Загора продължава отличното си представяне от началото на сезона. Играчите на Димитър Димитров вече са с 11 точки в своя актив, което им отрежда позиция зад лидера Лудогорец. Кризата при славистите пък се задълбочава, като те не реализираха гол и загубиха в четвърти пореден двубой от efbet Лига.

На трибуните в квартал "Овча купел" имаше интересни лица - Валери Божинов, Елин Топузаков, Ива Уорън, Уорън Фийни, Галин Иванов, контузеният Ивайло Димитров и др. Гостите достигнаха до голово положение още в третата минута, когато Фол прати топката покрай вратата на Антонис Стериакис от десетина метра. В седмата минута "зелените" направиха нови пропуски - първо стражът на "белите" беше затруден с далечен удар на Иван Минчев, след това Стериакис отби добавката на Ибрахима Конте, а накрая Фол застраши... информационното табло на стадион "Славия".

В 14-ата минута капитанът на домакините Янис Карабельов шутира от въздуха след корнер, но топката беше в обсега на Християн Василев и не затрудни вратаря на Берое. В 17-ата минута пък работа имаше за Стериакис, който изби изстрел на Гаюс Макута. След ъгловия удар последва разбъркване във вратарското поле на Славия и Алюн Фол отблизо нямаше какво друго да направи, освен да намери мрежата - 1:0 за футболистите на Херо. Последваха по-скучни минути на игрището, в които инициативата остана у старозагорци. Опасности пред рамката на "белите" обаче нямаше.
В 45-ата минута Емил Стоев засече центриране на Венелин Филипов отляво, но топката излезе в аут. В добавеното време Калоян Кръстев пробва мерника си в глава, но централният нападател на софиянци не сполучи.Втората част започна кошмарно за тима на Мартин Кушев. В 51-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно, центрира остро, а Христо Попадийн имаше малшанса да прати топката в собствената си врата - 2:0 за шампиона на България от 1986 година!

Последва удар на Радослав Кирилов, който обаче премина над целта. В 55-ата минута Попадийн можеше да се реваншира за своя автогол, когато се оказа на идеална позиция пред вратата на "зелените". Бранителят получи пас от Калоян Кръстев, но вместо в мрежата, прати топката в аут.

Този пропуск на Попадийн намери своя еквивалент пред вратата на Стериакис в 60-ата минута. Резервата в тима на Херо Еривалдо получи подаване отляво, но вместо да направи 3:0, крилото стреля покрай вратата. Малко след това Калоян Кръстев се размина с хубав гол, засичайки с глава топката на скорост.
В 75-ата минута Макута подаде на Кукула пред голлинията на славистите и нападателят на Кабо Верде порази мрежата. Георги Кабаков обаче отмени това попадение заради сигнал за засада. До края нови голове не паднаха и трите точки отпътуваха за Стара Загора.

Славия 0:2 Берое