Шарльороа с пета поредна победа в Белгия

Отборът на Шарльороа продължава да впечатлява всички с представянето си от началото на сезона в първенството на Белгия. Възпитаниците на Карим Белосин записаха 5-а поредна победа и са с пълен актив от началото на сезона. Те се наложиха с 2:0 в гостуването си на Зюлте Варегем от 5-ия кръг. Българският защитник Иван Горанов остана на резервната скамейка и в този двубой.

Щарльороа стигна до успеха с два гола през второто полувреме. Резай откри резултата в 71-ата минута отблизо, а Николсон удвои в 88-ата минута с красив гол от границата на наказателното поле.

С тази победа Шарльороа има 15 точки и води в класирането, като има 5 повече от втория Стандард (Лиеж) и 6 пред третия Брюж. Зюлте Варегем остава на 9-ата позиция с 6 точки.