Много голове и бяла радост в дербито на Валенсия (видео)

Отборите на Валенсия и Леванте изиграха страхотно дерби помежду си още в 1-ия кръг на Ла Лига. В срещата имаше обрати и цели 6 гола, като домакините на "Местайя" накрая триумфираха с 4:2 в своя полза.

Леванте на два пъти повеждаше в резултата, но накрая си тръгна победен. Гостите откриха още в 1-ата минута, когато Хосе Луис Моралес навърза няколко играчи в бяло и отблизо вкара за 0:1.

Валенсия обаче реагира бързо и в 12-ата минута изравни чрез Габриел Паулиста, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Леванте вкара втори гол в 18-ата минута, но той не бе зачетен заради игра с ръка. Все пак гостите отново излязоха напред в резултата в 36-ата минута, когато отново Моралес финтира защитник пред наказателното поле и вкара за 1:2.

"Прилепите" обаче и този път се върнаха светкавично в мача. В 39-ата минута Канг-Ин Лий пусна пас на скорост за Максимилиано Гомес, който от движение реализира за 2:2.

През втората част домакините стигнаха и до пълен обрат, а големият герой бе Мануел Вайехо. Той вкара третия гол за своя тим в 75-ата минута, когато получи около точката на дузпата, елегантно се обърна и стреля във вратата за 3:2. След това в добавеното време на мача отново Вайехо реши всичко. Той бе изведен от Черишев в пеналта и с диагонален шут оформи крайното 4:2.

Така Валенсия зарадва привържениците си с ценна победа на старта, докато Леванте си тръгна разочарован от "Местайя".