ЛА Клипърс отново се сгромоляса срещу Денвър, съперникът на Лейкърс ще бъде определен в седми мач

Лос Анджелис Клипърс отново го направи. Организацията на калифорнийци за седми пореден път в своята история пропусна шанс да се класира за първия си финал в Западната конференция в 50-годишното си съществуване. Този път отборът на старши треньора Док Ривърс опропасти цели 19 точки аванс в третата четвърт и след това бе разрушен от Никола Йокич и компания, за да изгуби шестия мач от серията със 98:111 (34:26, 29:21, 16:30, 19:34)

По този начин Нъгетс си извоюваха правото да активират решителния седми мач, в който ще бъде определен опонентът на ЛА Лейкърс на финала на конференцията.
Припомняме, че събитията в мач №5 бяха идентични - Клипърс мачкаха съперниците си през първото полувреме, достигнаха до 16 точки аванс, но през втората част на срещата бяха бледа сянка на себе си и допуснаха обрат - 105:111.
Клипърс достигнаха да преднина в рамките на десетте точки още в първата четвърт, като пренесоха добрата си игра и във втория период, за да се отскубнат на 16 точки аванс от съперника си. В третата част обаче всичко се преобърна - Денвър сътвори изумителна серия от 17:0 в рамките на пет игрови минути, с която се върна в мача при 73:72, а в последната четвърт вече бе водач в резултата след кошове на Тори Крейг и Монте Морис - 81:85.
Кауай Ленърд върна един кош за отбора си, но това бе може би последният добър момент за Клипърс до края на мача, тъй като Йокич, Джамал Мъри, Гари Харис и Майкъл Портър-младши съкрушиха фаворитите със серия от 26:14 за край на мача и донесоха успеха на тима си - 98:111.
Никола Йокич бе блестящ за Нъгетс с 34 точки, 14 борби и 7 асистенции, Джамал Мъри наниза 21 пункта, Гари Харис се включи перфектно към нападателната мощ на тима с 16 точки, а Майкъл Портър-младши и Монте Морис вкараха съответно по 13 и 10 точки от пейката.
Пол Джордж записа 33 точки, 6 борби и 5 отнети топки на сметката си за Клипърс, Кауай Ленърд вкара 25 точки и взе 8 борби, Лу Уилямс добави 14 точки от пейката, а Джеф Грийн допълни с 11 пункта.