Байер (Леверкузен) тръгна с мощна победа за Купата на Германия

Финалистът от миналия сезон Байер (Леверкузен) разгроми четвъртодивизионния Айнтрахт Нордерщед със 7:0 като гост и се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия по футбол.
Въпреки че бяха напуснати от Кай Хаверц, който премина в Челси и от Кевин Фоланд, който ще играе в Монако, играчите от Байер доминираха изцяло в двубоя.

"Аспирините" поведоха с 6:0 още до 31-ата минута след две попадения на Надим Амири и по едно на Ларс Бендер, Лукас Аларио, Флориан Виртц, Чарлс Арангис. Последният гол реализира новото попълнение Патрик Шик, който влезе като резерва през второто полувреме.

Четвъртодивизионният Елверсберг елиминира тима от Втора Бундеслига Санкт Паули с 4:2, а елитният Хофенхайм се нуждаеше от дузпи, за да елиминира четвъртодивизионния Кемниц. Редовното време завърши 1:1, продълженията 2:2, а при дузпите Хофенхайм спечели с 3:2.

Кемниц допусна над 3000 фенове на стадиона, въпреки пандемията от коронавирус.

Андрей Крамарич даде аванс на Хофенхайм в 48-ата минута, но десет по-късно Кевин Фрайбергер изравни.
Хофенхайм получи правото да изпълни дузпа в началото на продълженията, но асистент съдията убеди главния рефер да промени мнението си, а в турнира за Купата на Германия не се използва системата за видеоповторение ВАР.

В 10-ата минута на продължението Кристиан Бикел даде аванс на Кемниц, а в 111-ата минута Хофенхайм получи втора дузпа, но този път Крамарич я реализира за 2:2. При дузпите Кристоф Баумгартнер вкара за 3:2 за Хофенхайм.

Новакът в Бундеслигата Щутгарт победи третодивизионния Ханза Рощок с 1:0, а Падерборн разгроми Виденбрюк 2000 с 5:0.

Сблъсъкът на елитния Фрайбург срещу Валдхоф Манхайм беше разрешено да се състои, въпреки че Манхайм обяви за два положителни теста за коронавирус в събота.

Фрайбург спечели мача с 2:1 и продължава напред в турнира.