Реал надви Барса в първото Ел Класико за сезона и отново триумфира със Суперкупата на Испания

Отборът на Реал Мадрид спечели за трети пореден и общо шести път в историята си трофея от Суперкупата на Испания по баскетбол. Селекцията на старши треньора Пабло Ласо пречупи големия си враг Барселона със 72:67 (18:14, 13:18, 19:17, 22:18) в първото Ел Класико за новия сезон. По този начин мадридчани се превърнаха в най-успешния клуб в историята на турнира със своите 6 титли, оставяйки петте трофея на Барса на втора позиция.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, като резултатът на почивката бе почти равен - 31:32 за

Трей Томпкинс

, за да вземе пункт преднина преди началото на последната четвърт - 50:49.

Руди Фернандес

отвориха актив от пет точки в полза на Реал - 63:58, но събитията на терена предвещаваха интригата в срещата да бъде запазена до самия край.
Барса изравни след кошове на

Миротич

и

Юртел

за 65:65 и 1:49 на часовника, но

Кампацо

отново поведе своите към двуточкова преднина след кош за 69:67 и оставащи 34 секунди от мача.

Адам Ханга

можеше да върне

отбора на Шарунас Ясикевичус

в мача, но допусна топката да му бъде избита от

и по този начин загуби притежанието на своя тим.

Кампацо

пък сбърка веднъж от наказателната линия и даде още един шанс на

"лос кулес"

за изравняване, но

Ханга

отново не намери мрежичката на съперника, този път от далечно разстояние - 70:67.