Севлиево спечели дербито и продължава без грешка на Северозапад

Едноименният тим на град Севлиево оглави еднолично класирането на Северозападната Трета лига след като спечели с 3:0 у дома битката за първото място срещу Вихър (Славяново). Двубоят е от шестия кръг на шампионата. Противно на крайния резултат, гостите започнаха по-добре. Още в първата им атака Йоан Петков пропусна да открие резултата, при добавката не успя и Петър Златинов. Бившият халф на ЦСКА, Литекс и Динамо (Минск) и др. дебютира днес с екипа на Вихър. В 5-ата минута севлиевския капитан Атанас Фиданин докосна топката с ръка и Станислав Ставров отсъди дузпа, която Цветан Петров не успя да реализира. Той и Иван Иванов не се възползваха от други две ситуации. За разлика от съперника, атаката на домакините демонстрира рационалност, като основният коз отново беше Тихомир Кънев. Именно той се възползва от продължителна суматоха в наказателното поле на противника и откри резултата в 68-ата минута. Малко след това наказа грешка на Любомир Борисов с ново попадение. Генков от гостите пропусна да намали с глава. В даденото от съдията продължение, влезлият като резерва Николай Банов изпълни прецизно фаул – 3:0.