Монако застана в подножието на върха

Отборът на Монако продължи със силното си представяне от началото на сезона във Франция. Монегаските спечелиха с 2:1 у дома срещу Нант в среща от третия кръг на Лига 1. Така тимът от княжеството изравни лидера Рен и само головата разлика остави бившия тим на Димитър Бербатов на второто място. Предвид по-късното започване на Пари Сен Жермен и Лион челните върхът във Франция е свободен за покоряване.

Още в петата минута Софиан Диоп откри резултата за Монако, след като беше оставен само около дузпата, а няколко защитници на гостите бяха неподготвени между топката и голлинията. В 18-ата “канарчетата” пратиха топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада. В 61-ата Людвик Блас беше оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза от въздуха с крак от пет метра - 1:1. Четири минути по-късно Вилем Гьобелс беше изведен при скоростна акция и въпреки рикошета от тялото на вратаря топката влезе в мрежата за крайното 2:1.