Вратарски подарък отне победата на отбора на Роналдо (видео)

Отборът на Валядолид, чийто собственик е Феномена Роналдо, дебютира в Ла Лига с 1:1 срещу Реал Сосиедад. Мичел откри в 40-ата минута за домакините на "Хосе Сорийя", а голяма грешка на вратаря донесе гол за Реал Сосиедад в 60-ата минута.
През първата гостите от “Аноета” владееха топката в по-голям процент от времето (64%), но така и не отправиха нито един точен удар преди почивката. “Бяло-виолетовите” по-рядко играеха с топката, но бяха по-остри в атаките си. В 40-ата минута Сержи Гуардиола центрира топката по страхотен начин и Мичел отбеляза с нисък удар от десет метра - 1:0.
В 60-ата гостите от Сан Себастиан изравниха по странен начин. Роберто Лопес центрира от пряк свободен удар, никой не стигна до топката, а вратарят не успя да я улови, въпреки че тя не беше трудна. Кълбото се изпълна от ръцете на вратаря Жорди Масип и премина голлинията - 1:1. До края "чури урдин" бяха по-дейни, но не сътвориха почти нищо смислено в атака.