ЦСКА 1948 с първа победа в efbet Лига, национал на България унищожи Монтана (видео+галерия)

ЦСКА 1948 постигна първа победа в efbet Лига, надигравайки с 2:0 Монтана на стадион "Васил Левски". Над всички в този двубой бе националът на България Галин Иванов, който вкара и двете попадения след солови акции в 31-ата и 87-ата минута.
Домакините отново бяха без двама от основните си футболисти - Димитър Пиргов и Андон Гущеров, които отсъстваха поради контузии.
57 ЦСКА 1948 - Монтана
От състава на гостите липсваха Михов и Балджийски. На вратата започна Макенджиев за сметка на Орлинов.
Червените започнаха по-добре и в първите десетина минути играта се водеше предимно в половината на гостите. В 10-ата минута Младенов центрира отляво към непокрития Галин Иванов, но Камбуров не видя своя съотборник и му попречи при изстрела от 11-12 метра, който излезе в аут.
Монтана отговори с опасно положение в 14-ата минута, когато Цонков шутира над напречната греда от 12-13 метра.
Постепенно гостите се изнесоха по-напред и изглеждаха по-опасният тим, но първи до гол стигнаха червените. Те организираха контраатака в 31-ата минута, при която Серкан Юсеин изведе набралия скорост Галин Иванов. Националът на България финтира бранител в синьо и след шут с десния крак от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Макенджиев за 1:0.
Това бе първо попадение за ЦСКА 1948 след три поредни шампионатни двубоя, в които червените така и не успяха да пронижат противниковата мрежа.
Първото сериозно положение за втората част стана факт чак в 64-ата минута. Тогава Камбуров демонстрира високата си класа, след като се справи с трима противникови състезатели и шутира от 16-17 метра, но Макенджиев спаси.
След това ЦСКА 1948 продължи да доминира, най-вече що се касае до бройката на опасностите пред двете врати.
В 75-ата минута Иванов и Марин комбинираха добре отляво, защитникът намери с центриране голмайстора на червените, който овладя около границата на малкия пеналт и стреля над напречната греда от трудна позиция между двама играчи в синьо.

Четири минути по-късно резервата Ангел Русев излезе сам срещу Макенджиев след великолепен извеждащ пас на Юсеин, но стражът на Монтана спаси изстрела на нападателя.
По-острата игра на ЦСКА 1948 в нападение даде резултат в 87-ата минута. Тогава резервата Александров намери Галин Иванов в наказателното поле, той от своя страна преодоля двама футболисти на Монтана и технично вкара покрай Макенджиев за 2:0.
До края на двубоя домакините имаха още няколко добри възможности. В 91-ата минута Денислав Александров шутира мощно извън наказателното поле, но над напречната греда.

ЦСКА 1948 - МОНТАНА 2:0