Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Лил поведе в Лига 1 с късен гол (видео)

Отборът на Лил се наложи трудно с 1:0 у дома над Метц в среща от третия кръг в шампионата на Франция. Голът на победата за "песовете" беше реализиран от Луис Араухо в 88-ата минута след удар от наказателното поле и асистенция на Домагой Брадарич.

Домакините имаха пълно превъзходство през цялата среща. След почивката вратарят на Метц Александре Оукиджа на няколко пъти се намеси решително, като не позволи Лил да направи доста по-изразителен успех. Дузпа за домакините беше отменена след консултация с ВАР. "Песовете" се изкачиха на първо място в Лига 1 с актив от 7 точки. Метц е без нито една спечелена точка за момента на 17-ата позиция.