Пирин Лейдис с първа победа в елита, две принудителни смени белязаха срещата

Новосъздаденият Пирин Лейдис спечели първата си победа в женското футболно първенство. Момичетата от Благоевград надиграха с 1:0 ЖФК Варна днес преди обяд на стадион "Христо Ботев".

Победното попадение реализира Лилия Бирова през втората част. Момичето от Симитли вкара и преди седмица при равенството 2:2 със Севлиево Лейдис. Като цяло домакините имаха пълно превъзходство, мачът се игра на една врата, но вкараха само един гол.

Лошото е, че и в този мач имаше две контузии за Пирин Лейдис. Габриела Самарджийска бе заменена още преди почивката. В края срещата пострада и Полина Ръсина, която се удари лошо с противник глава в глава. Срещата бе прекъсната за 5 минути. Тя бе закарана в болница, но след ренгена се оказа, че всичко е наред.