Олимпиакос стигна до пореден дубъл на Гърция (видео)

Олимпиакос оформи дубъла в Гърция за сезон 2019/2020, след като спечели финала за Купата на страната с 1:0 над АЕК. Това вероятно е и най-късно завършилият сезон в Европа заради пандемията от коронавирус. Олимпиакос празнува 18-и дубъл в своята история.

“Червено-белите” имаха превъзходство през по-голямата част от мача, а изпуснаха и дузпа. Отборът наложи доминация и поведе още в началните минути чрез Лазар Ранджелович (9’). Умно решение на Мади Камара изведе 23-годишния сърбин на празно пространство, който напредна и с диагонален удар прати топката в мрежата, възползвайки се от бавната намеса на вратаря на “жълто-черните” Панайотис Цинтотас.

АЕК не успя да сътвори кой знае какви проблеми за наказателното поле на Олимпиакос, а загуби битката и в средата на терена. През второто полувреме Олимпиакос остана по-добрият отбор на терена и в 55-ата стигна до дузпа, която обаче Юсеф Ел Араби пропусна.