Светкавица (Търговище) се задържа на върха в класирането

Футболистите на Светкавица (Търговище) запазиха лидерската си позиция в Трета лига – Североизточна аматьорска група след поредната си победа с 4:0 над новака Спортист 2011 (Генерал Тошево). Домакините, въпреки голямото им желание поне за частичен успех в домашна обстановка, не можаха да материализират няколкото изгодни положения в началото на мача.

"Мълниеносците" постепенно се нанесоха в игралното поле на Спортист и резултатите не закъсняха. Никола Василев, Любомир Михалев и Николай Илиев превзеха вратата на Георги Георгиев и в края на първата част гостите водеха с класическото 3:0. През втората част, високото темпо на игра поспадна. Двата тима се задържаха повече в централната част на терена и при първа възможност контраатакуваха. При една от тях гостите отново превзеха вратата на домакините с точното попадение на Любомир Михалев, оформил крайното 4:0.