Първа загуба за Марица в Трета лига

Марица регистрира първа загуба в шампионата през този сезон, след като в среща от шестия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група "жълто-сините" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Сокол в Марково.

Пловдивчани играха вяло, въпреки че имаха шансове за голове пред себе си. Домакините поведоха в 31-ата минута, когато Иван Атанасов отправи удар в наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и влезе във вратата. През второто полувреме, в 65-ата минута, бившият играч на Марица Николай Павлов удвои с хубав удар от границата на наказателното поле в горния ъгъл на вратата. След гола маричани заиграха по-добре, но пък домакините се върнаха в отбрана и пространствата пред футболистите на Марица липсваха. В 80-ата минута Йордан Пейчинов намали, след като засече центриране от корнер. Пловдивчани имаха и още голови възможности пред себе си.

На три пъти Тодор Тимонов стреляше опасно, като веднъж и гредата спаси "соколите". Воле на Мартин Анастасов бе отразено от вратаря на домакините, който се намесваше решително още 3-4 пъти.

Така Марица записа първа шампионатна загуба през сезона. С актив от 13 точки "жълто-сините" заемат 4-то място във временното класиране.