Резултати от Супермото и пистовите състезания в Долна Митрополия

На летищен комплекс Долна Митрополия завършиха квалификациите и състезателните маншове от програмата на 4-тия кръг на BMU European Road Racing Championship и предпоследния кръг за сезона  от FIM Europe European SuperMoto Championship . 94 пилоти от България, Румъния, Чехия и Русия караха в съботния ден на писта и Супермото.

В клас Junior на Европейския шампионат по Супермото,  Ян Улман ( 47 точки, Чехия) е крайния победител за кръга .Той записа победа в първия манш, а във втория остана след руснака Иван Мосин ( 45 точки,ТМ). Трети на подиума се качи Живко Иванов ( 42 точки, България, КТМ), който финишира в първия манш на втората позиция, а във второто пробягване за деня остана трети. При най-малките SM 65 две категорични победи за Никола Николаев ( МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България, КТМ). След него се наредиха Полина Иванова ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, КТМ) и нейния брат Божидар Иванов ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, КТМ). В клас Senior по СуперМото двоен успех за Александър Латишев ( Русия, Хонда). Втори и трети завършиха Красен Кънчев ( МСК БГ Пауър, КТМ) и Владислав Димитров ( СК Тийм Гис, КТМ).

В клас S3 победител от двата манша стана Хакан Халми ( МСК НСА Моторспорт, КТМ), втори завърши Радостин Михайлов ( СК Киппен МХ Рейсинг тим,КТМ). При OPEN първите трима финишираха един след друг и в двата манша. Чудесното представяне от началото на сезона за Майкъл Иванов ( МСК НСА Моторспорт, Хускварна) продължи и днес,  защото повеждаше конкуренцията от старта до самия финал. До него за награждаване се качиха Янко Ташев ( МСК Ридо Самоков, КТМ) , който осната втори и третия Виктор Нейчев ( МСК БГ Пауър, КТМ).

В пистовите дисциплини се проведоха тренировките и квалификациите за време. С най-бързи обиколки завършиха :

SP 125сс- Жулиета Ленкова ( Априля,МСК Плевен) – 1:55.927 м.

SP 300 сс- Димитриу Робертино ( Румъния) – 1:50.701 м.

F 600 – Васил Кичуков ( АМСК АИТ рейсинг тим, Ямаха)-- 1:37.175м.

F1000- Велислав Марков ( МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) – 1:37.819м.

SSP- Милен Георгиев ( МСК СВ Мото Рейсинг Тим, Ямаха) – 1:34.806м.

SuperBike 1000- Мартин Чой ( МСК ЕКО БМВ Моторад МС77 България) – 1:31.824м.

Утре ( неделя) от 11:00 часа е официалното откриване на Гран При България, а след него са състезанията на писта и СуперМото.