Дебютанти носят успех на Нюкасъл на старта

Стийв Брус вярва, че новите попълнения са дошли в точния момент

С попадения на дебютантите Калъм Уилсън и Джеф Хендрик отборът на Нюкасъл стигна до успеха с 2:0 като гост над Уест Хям в двубой от първия кръг на Премиър лийг. Така "чуковете" за 14-и път в историята си стартираха сезона със загуба.

Нюкасъл пък нямаше успех в дебютния мач за сезона от август 2012 година, когато победи Тотнъм.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част, когато паднаха и двата гола. Най-напред в 56-ата минута Калъм Уилсън откри резултата, след като акробатично засече топката отблизо във вратата на домакините.

Това беше осми гол от девет мача за Уилсън, който игра в преди Нюкасъл за Борнемут, във вратата на Уест Хям. Асистенцията за гола му даде Джеф Хендрик, който в 87-ата оформи крайния резултат с удар от наказателното поле с десния крак.

Така Нюкасъл се присъедини към отборите на Арсенал, Ливърпул и Кристъл Палас, които също стартираха сезона с победи.