Кристиан Димитров с цял мач при загуба на Хайдук

Националът Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук Сплит при загубата у дома от Динамо Загреб  с 1:2 в дербито от 4-ия кръг на местното първенство. Двубоят се изигра пред празните трибуни на стадион "Полюд", като липсата на публика лиши домакините от предимство.

Гостите поведоха в края на първата част, след като Лирим Кастратия откри след хубава атака. Веднага след почивката, още в 50-ата минута, Мислав Оршич удвои и предреши изхода на срещата. Домакините успяха да стигнат само до почетен гол чрез Станко Юрич в 87-ата.

До края на мача Динамо беше по-близо до трети гол, отколкото Хайдук до изравняване. Така тимът от Загреб се утвърди на върха с пълен актив от 12 точки, докато Хайдук е трети със 7.