Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Меси игра за Барселона при успех над Химнастик в контрола

Мегазвездата на Барселона Лионел Меси взе участие от първата минута в контролата срещу Химнастик Тарагона в контрола, играна на стадион "Йохан Кройф" в каталунската столица.

Барса се наложи с 3:1, като две от попаденията паднаха от дузпи, които не бяха изпълнени от аржентинския маестро, както обикновено се случва. Усман Дембеле откри резултата още в петата минута, след като се възползва от бъркотия в отбраната на съперника. В 17-ата минута Жерар Пике спечели дузпа, която Меси остави на Антоан Гризман и французинът не сбърка.

През втората част Семедо спечели втора дузпа за каталунците, която беше реализирана от Филипе Коутиньо. Треньорът Роналд Куман заложи на схема 4-2-3-1, като играта на отбора през втората част се получи доста интересна.