Урал тресна Химки с дубъл на Бикфалви

Урал Екатеринбург удари с 3:1 у дома Химки в двубой от седмия кръг на руската Премиер лига. С дубъл за Урал се отчете Ерик Бикфалви. Първото попадение в мача падна в 15-ата минута от дузпа.

Панюков получи топката в средата на наказателното поле, но беше фаулиран от Идову и реферът показа бялата точа. Зад топката застана Бикфалви, който откри. Само седем минути по-късно Стефан Страндберг удвои след изпълнение на ъглов удар.

През втората част Химки успя да намали, като това стана в 52-ата минута, когато Аршак Корян намали.

Интригата се запази до 67-ата минута, когато Бикфалви сложи точка на спора.Така Урал събра девет точки от седем мача и върви на осмата позиция във временното класиране. Химки е предпоследен, 15-и, с 3 точки. Лидер е Спартак с 14.