България U18 без шансове срещу Чехия, ще играе за бронза на Европейското (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години ще играе за бронзовите медали на Европейското първенство в Италия. Момчетата на Мартин Стоев нямаха никакви шансове срещу връстниците си от Чехия и паднаха с 0:3 (19:25, 22:25, 19:25) в първия полуфинал на турнира, игран тази вечер в Лече.

По този начин младите "лъвчета", които спечелиха предварителната си група, ще спорят за бронза утре. Техен съперник ще бъде загубилия втората полуфинална среща между домакините от Италия и Полша по-късно тази вечер. Чехия пък ще играе за европейската титла срещу победителя.
Мачът за бронзовите отличия на Евроволей 2020 ще бъде утре (13 септември) от 18,00 часа българско време, а след това от 21,00 часа ще се играе големият финал на първенството.

Преди мача младите ни национали бяха фаворити заради изключителните си игри в груповата фаза, където спечелиха всички срещи. Именно ролята на по-силния в полуфинала, като че ли оказа твърде голям натиск върху българите. България започна сковано и не успя да излезе от напрежението. Младите "лъвчета" показаха слабости в посрещане и атаката не вървеше. Българите не използваха основното си оръжие – сервиса и допуснаха много грешки от начален удар.

Чехите започнаха много стабилно, като имаха предимство и през трите гейма. Селекционерът Мартин Стоев се опита да направи промени, като във втората част започна с разпределителят Борислав Николов, а в посрещане влезе Ерик Стоев. До края на мача селекционерът на България извъртя почти целия отбор за да предизвика промяна, но безуспешно. Единствено във втората част имаше малък проблясък, когато българските момчета успяха да стопят голям пасив и да докарат гейма до 22:24, но грешка от сервис сложи край - 22:25. Чехия устоя на всички атаки и в третия гейм и спечели мача с 3:0 след 25:19.

Най-резултатен за българския тим стана Александър Николов с 13 точки (2 аса, 46% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане). За чехите пък Даниел Фабикович реализира 14 точки (2 блока, 57% ефективност в атака и 80% позитивно посрещане) за победата.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕХИЯ  0:3 (19:25, 22:25, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Стоил Палев, Георги Татаров 7, Александър Николов 13, Владимир Гърков 4, Лазар Бучков 3, Ивайло Дамянов - Калоян Вълчинов-либеро (Борислав Николов 1, Ерик Стоев, Венислав Антов 6, Виктор Бодуров 3, Християн Великов-либеро)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ
ЧЕХИЯ: Симон Брикнар 5, Давид Колатор 8, Даниел Фабикович 14, Ян Ижрашек 8, Томаш Букачек 9, Якуб Клаймон 6 - Рихард Струшка-либеро
Старши треньор: ЯН СВОБОДА.