Изпусната дузпа и нов късен гол, но този път ЦСКА-София не успя срещу 10 "моряци" (видео+галерия)

Черно море и ЦСКА-София завършиха 1:1 в драматичен мач от петия кръг на efbet Лига във Варна. Матиас Курьор откри резултата в 36-ата минута, а в 48-ата Бусато спаси дузпа на Васил Панайотов.

В 62-ата минута домакините останаха с 10 човека след втори жълт картон на капитана Даниел Димов, който изрита Жеферсон при безобидна ситуация в половината на гостите. Това се отрази на играта на моряците и червените натиснаха своя противник, но рядко стигаха до по-сериозни положения.

Все пак в 88-ата минута резервата Томи Юрич изравни, като това бе поредно късно попадение за ЦСКА-София през сезона след тези срещу Ботев (Пловдив), Сиренс и Славия, отбелязани в 90-ата минута.

Футболистите на Стамен Белчев имаха шанс дори да спечелят срещата в заключителните секунди на даденото от рефера 7-минутно продължение, когато Антов стреля великолепно с глава след центриране от корнер, но топката профуча покрай левия страничен стълб.
67 Черно море - ЦСКА-София
В състава на гостите имаше няколко сериозни липси. Извън групата останаха болните Петър Занев и Ахмед Ахмедов, а също така и десният бек Иван Турицов, който не е възстановен от травма.
Наставникът на моряците Илиан Илиев не можеше да разчита на наказания Родриго.
Домакините започнаха по-активно срещата, но първият удар отиде в сметката на ЦСКА-София. В 11-ата минута Гълъбов засече с глава центриране от корнер, но стреля над напречната греда.
В 22-ата минута дойде най-интересното положение до този момент. Йомов центрира отдясно към Белтраме, италианецът стреля опасно с глава, а Георгиев изби. Соу чукна топката с ръка при опит за добавка, тя отиде в краката на Янчев, който я прати в собствената си врата. Реферът Станислав Тодоров реши да отмени попадението заради това, че топката се чукна в ръката на Соу.
Така се стигна до 36-ата минута, в която Черно море реализира с първия си точен удар. Панайотов центрира отляво към Курьор, нападателят, който беше с гръб към вратата и блокиран от много по-високия Матей, чукна топката с глава, която след парабола влетя в мрежата на Бусато.
Малко след попадението моряците организираха атака отдясно, която завърши с пас към Иса. Таранът обаче не успя да овладее добре топката и Бусато улови.
В 45-ата минута гостите осъществиха атака през центъра, която завърши с далечен изстрел на Белтраме, който излезе в аут.
Три минути след почивката Черно море пропусна отлична възможност за втори гол. Тогава Иса се озова на стрелкова позиция, но Бусато изби опасния му удар. Топката отиде в краката на Гълъбов, който се засуети, Курьор го изпревари и защитникът фаулира нападателя на варненци в собственото си наказателно поле пред празната врата, а Тодоров посочи бялата точка. Панайотов се нагърби с изпълнението на дузпата, но шутира много слабо и Бусато спаси.
Червените отговориха с удар на Белтраме, който засече с глава центриране на Мазику отляво, но топката излезе покрай дясната греда.
В 62-ата минута моряците останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Даниел Димов. Защитникът си го изкара по доста нелеп начин, извършвайки груб фаул при безобидна ситуация в половината на гостите, в която бе очевадно, че не може да играе с топката.
Секунди след това срещата бе прекратена за 3-4 минути заради димка. В 80-ата минута Матей овладя центриране от корнер и стреля силно, но и много неточно от 14-15 метра.
В 83-ата минута Тиаго сбърка пас към Антов, Панайотов овладя и преодоля младия централен бранител на червените, който го фаулира. Курьор стреля опасно от прекия свободен удар, но Бусато демонстрира отличен рефлекс и изби топката, която отиваше в горния десен ъгъл.
Червените стигнаха до изравнителен гол в 88-ата минута.
Тогава Матей свали към резервата Юрич, който от два метра с глава простреля Георгиев.
В 92-ата минута Кери осъществи много добър пробив отляво и центрира успоредно на голлинията, но Соу и Матей се разминаха на метър пред празната врата.
Последната голова възможност дойде в заключителните секунди на даденото от рефера 7-минутно продължение. Тогава Антов отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, който профуча покрай лявата греда.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1